PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599742}

Rzeź

Carnage
7,1 121 436
ocen
7,1 10 1 121436
7,5 41
ocen krytyków
Rzeź
powrót do forum filmu Rzeź

... a więc nie będziemy musieli czekać aż do 2012.

ocenił(a) film na 9
Galadh

ciesze sie ze w pazdzierniku ,filmy romka czesto maja premiery na poczatek roku , moze licza na jakies nagrody , juz w lutym 2012 oj jak ja bym jeszcze raz chcial to przezyc zeby film romka byl nominowany w kilku kategoriach do oscara , tak jak pianista .Mam nadzieje ze aktorzy sie spisali i zagrali arcygenialnie!

Galadh

Dzięki za informację.
Bardzo miłe zaskoczenie!

Galadh

Będę bardzo zdziwiony, jeśli nie dostanie jakiś nominacji oscarowych za aktorstwo... W ogóle Oscary 2012 zapowiadają się iście mocarnie. Jeszcze "J. Edgar" Eastwooda mógłby dołączyć do peletonu. :)

ocenił(a) film na 6
Galadh

Dopiero co jedne się skończyły Galadzie, a Ty już o następnych ;]

Dzida_86

Tak tak, mam nadzieję na nominacje do oscara, w szczególności za reżyserię. Polański jest jednym z moich ulubionych reżyserów, a ten film zapowiada się na naprawdę dobry :). Do boju Polska!

jasien001

Rozumiem, że ten film w całości rozgrywa się w jednym pokoju i przy udziale czwórki aktorów, że się tak prędko uwinęli?

Albertino

Raczej tak, ewentualnie z dodatkowym udziałem kuchni i sypialni ;) Tym razem nie ma co liczyć na spektakularne dekoracje. Oskara za scenografię nie będzie ;)

użytkownik usunięty
La_Pier

Zmartwię was, ale w tym filmie raczej nie będzie "dodatkowego udziału kuchni i sypialni ". Z pozostałą częścią wypowiedzi mogę się zgodzić.
Byłam niedawno na sztuce Jasminy Rezy pt."Bóg mordu". Na podstawie jej scenariusza i we współpracy z Rezą, Polański zrobił "Carnage".
Akcja rzeczywiście rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Przedstawia rozmowę rodziców dwóch chłopców, pomiędzy którymi wcześniej doszło do bójki. Po pewnym czasie dyskusja staje się coraz bardziej burzliwa, a bohaterowie przedstawienia, za wszelką cenę próbują przekonać siebie nawzajem, czyj syn był odpowiedzialny za bijatykę i który w niej bardziej ucierpiał.
Ogólnie sztuka dobra, zobaczymy jak wyjdzie Polańskiemu jej filmowa wersja. Wiem, że obsadził w żeńskich Winslet i Foster, wiec zapowiada się raczej nieźle.

Mam nadzieję, że Winslet nas nie zawiedzie jeśli chodzi o przyszłoroczną Oscarową galę.

April_

Ja stawiam na Foster. Chociaż kto wie, może cała czwórka załapie się na nominacje.
Z taką obsadą zdecydowanie jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów roku.

ocenił(a) film na 7
jasien001

jeśli już, to oscary aktorskie. Ten typ filmów (kilku aktorów, klaustrofobiczna przestrzeń) nigdy nie miał zwolenników w gronie "przyznawaczy" nagród (BAFTA, Złote Globy, Oscary). Sądząc z fabuły, pasowałby głównie na Berlinale, no może na Wenecję (Polański ze wszystkich nagród nie ma już tylko Złotego Lwa...)

ocenił(a) film na 7
Platton

Wszystko wskazuje na to, że film zostanie zaprezentowany właśnie w Wenecji, jak także najnowszy projekt Cronenberga. Został już zgłoszony (nie wiem tylko czy do konkursu, czy poza nim), więc pan Roman ma szansę na ostatnie niezdobyte trofeum, czyli właśnie Lwa.

ocenił(a) film na 7
Robert_Sawyer

Startuje do konkursu:
http://film.dziennik.pl/artykuly/340437,film-polanskiego-w-wenecji-bez-rezysera- na-festiwalu.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones