PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853986}

Mauretańczyk

The Mauritanian
6,8 5 922
oceny
6,8 10 1 5922
5,7 6
ocen krytyków
Mauretańczyk
powrót do forum filmu Mauretańczyk

Dlaczego ten film dostał nominacje w tym roku? Przecież powinny być brane pod uwagę produkcje tylko z 2020.

Kalimdor

A Music Sii z dwoma nominacjami? A Jared Leto za thriller The Little Things? A Andra Day za Billie Holiday, który to film jeszcze nawet nie miał premiery i nie ma recenzji? Wymieniać dalej? Sezon nagród w tym roku jest przesunięty i każde gremium samo ustala do jakiej daty premiery bierze pod uwagę filmy. Z resztą sory ale na Globach wystarczy, że głosujący dostali dostęp do tych filmów i tyle. Obejrzeli te z 2021 już, obejrzeli starsze i coś z tego powybierali jak widać.
Na Oscary z kolei obowiązuje w tym roku warunek że film musi mieć premierę od stycznia 2020 do końca lutego 2021 bodajże a może nawet przedłużyli do końca marca 2021. Tak wiec nie dziw bierze, że Globy nominują filmy z tego roku bo u nich też widełki się przesunęły.

ocenił(a) film na 7
qoobson41

Co za bałagan..

Valhilla

Bałagan to jest kwestia zdobycia przez Jodie Globa za tę rolę ;')

ocenił(a) film na 7
qoobson41

Było jej tam więcej niż głównego bohatera ... pomyśleć tak byłoby bzdurą. Tahar Rahim on tu przekonywująco zagrał a nawet w obsadzie FW jest na piątym miejscu z kolei.

Valhilla

Mnie się po prostu wydaje mi się (w oparciu o zwiastuny), że akurat ta rola nie jest warta nagród, ale okej. Nawet krytycy bardziej zachwalali Rahima, ale cóż.

ocenił(a) film na 7
qoobson41

Jeśli kogoś wynagradzać za aktorstwo w tym filmie to taką osobą byłby w mojej ocenie Tahar Rahim.

Valhilla

Proszę bardzo, nominacja do nagrody BAFTA dzisiaj :)
Za to Jodie obeszła się smakiem tym razem, ale to wszystko przez specjalne głosowanie w kategoriach aktorskich 7-12 osobowego jury, które miało w tym roku zadbać o różnorodność nominowanych aktorów i reżyserów :")

qoobson41

Dostała Globa, nie dostała nominacji do Oscara. Ciekawy przypadek.

ocenił(a) film na 6
qoobson41

Pełna zgoda ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones