PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527776}

Podwójne życie

The Beaver
6,5 12 523
oceny
6,5 10 1 12523
6,3 3
oceny krytyków
Podwójne życie
powrót do forum filmu Podwójne życie

Film o ciężkiej chorobie psychicznej jaką jest ChAD. I na którą sam Mel choruje. Także nikt nie mógł tego zagrać lepiej niż sam on. Człowiek który nie doświadczył tej choroby nie jest wstanie zrozumieć jak wielkie cierpienie niesie dla samego siebie i rodziny. Dla mnie film jest genialny. Po prostu arcydzieło.

ocenił(a) film na 6
yska88

A ty to psycholog/psycholożka?

ocenił(a) film na 2
marcin_lendzion

Nie trzeba byc psychologiem zeby wiedziec co to jest depresja tak samo jak nie trzeba byc lekarzem aby wiedziec co to przeziębienie.. jest to wiedza powszechna w 21 wieku chyba że zyjesz w Afryce.

ocenił(a) film na 10
marcin_lendzion

Psycholog nie, ale z dziedziny medycyny tak.
Zresztą nie trzeba być psychologiem, wystarczy to przeżyć albo się doksztalcic.

yska88

Mel to chyba z tego co wiem to bardziej alkoholik. Nigdy nigdzie nie czytałam żeby chorował na depresję.No ale skoro ją ma to się nie dziwię że idzie w alkohol.

ocenił(a) film na 10
Sol1987

Jak widać życie stereotypami dalej trwa... I ograniczone myślenie... Twierdzenie, że depresja łączy się z alkoholizmem to głupota...

yska88

Zgadzam się, życie stereotypami trwa... Smutne ale prawdziwe... A film bardzo dobrze przedstawia człowieka w depresji.

yska88

No ale ludzie z tą chorobą topią właśnie smutki w alkoholu i narkotykach.

ocenił(a) film na 10
Sol1987

To jest Twoje ograniczone myślenie. Nie każda osoba w depresji tak czyni.

yska88

No wiem.Bo każdy jest inny.Ale większość szczególnie tych bogatych tak robi.

yska88

Bardzo dobry film dotyczący tej tematyki to Mr Jones z niesamowitą kreacją R. Gere. A co do koleżanki yski zalecałbym większą powściągliwość i mniejszy krytycyzm w stosunku do innych.

ocenił(a) film na 10
artudab

:D :D :D

Sol1987

"Smutki" to nie depresja.

yska88

Choroba afektywna dwubiegunowa, czasami zwana cyklofrenia, czasami psychoza maniakalno-depresyjna to nie jest depresja sensu stricto. To są dwie różne jednostki chorobowe.

ocenił(a) film na 10
yska88

Jak dla mnie to już nawet mogła być schizofrenia, albo zaburzenia osobowości, psychoza długotrwała. Nie jestem lekarzem, ale po prostu jak ja przy schizofrenii to oglądałam to czułam to co on, jakby rozumiałam co przeżywa bohater. Ucieczka w sen, smutek, a nawet zachowania agresywne. Rozdzielenie z rodziną, bliskimi, znajomymi. Zrobienie z siebie pośmiewiska tak że ludzie uciekają, boją się, a na końcu zostaję się samemu i dosięga dna. Potem no to wszystko zależy od pomocy właśnie, tych którzy i tak często nie rozumieją choroby. Chory do końca sam pracuje ze sobą, bo leki i terapia to plaster na rany. Jest to bardzo potrzebne, ale brakuje zamknięcia przeszłości i pogodzenia się z nią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones